ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
XXI Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację (EFOL 2014)19 SIE 2014

Zawody zorganizowane zostały w Szwajcarii, w okolicach miasta Fryburg, w dniach od 29.07 do 2.08.2014 r,. z udziałem reprezentacji 14 państw europejskich. 366 zawodników rywalizowało na trasach wytyczonych w biegu sprinterskim we Fryburgu. Oprócz pracowników Lasów Państwowych uczestnikami Mistrzostw byli uczniowie średnich szkół leśnych (Białowieża, Goraj, Ruciane-Nida, Tuchola, Milicz), pracownicy BULiGL oraz członkowie leśnych rodzin.

Nasza szkolna drużyna zdobyła łącznie 10 medali: 1 złoty (Bartosz Karczmarski), 4 srebrne (Sylwia Świerżewska, Karolina Polakowska, Albert Kaczmarczyk, Aleksander Kowalczyk) i 5 brązowych (Wiktor Magdaleński - 2, Karolina Polakowska, Albert Kaczmarczyk, Voletta Szczepańska).

28.07.2014 - przyjazd do Schwarzsee, zakwaterowanie w dawnym obozie wojskowym, wyłożenie w Centrum Zawodów materiałów promocyjnych przekazanych przez CILP.

29.07.2014 - wyjazd do Fryburga zwiedzanie miasta i zapoznanie się terenem biegu sprinterskiego, w drodze powrotnej trening w okolicy Brunisried (na mapie treningowej Buechechappeli, 1:10000)

30.07.2014 - sprint (bieg parkowy) po ulicach Fryburga (mapa 1:4000, "Freiburg vieille ville"), uroczyste otwarcie Mistrzostw i dekoracja zwycięzców - nasze osiągnięcia:
I miejsce M20 - Bartosz Karczmarski - ZSL Ruciane-Nida,
II miejsce K18 - Sylwia Świerżewska - ZSL Ruciane-Nida,
II miejsce K20 - Karolina Polakowska - ZSL Ruciane-Nida,
III miejsce M18 - Wiktor Magdaleński - ZSL Ruciane-Nida, poza tym:
III miejsce K20 - Paulina Potoła - ZSL Goraj,
III miejsce M20 - Łukasz Piliński - ZSL Milicz,
III miejsce K21 - Zuzanna Wańczyk - N-ctwo Ostrów Mazowiecka,
III miejsce K4 - Magdalena Wańczyk - N-ctwo Ostrów Mazowiecka

01.08.2014 - bieg klasyczny w okolicy Montevraz (mapa 1:10000, 1:7500 „Burgerwald”), dekoracja zwycięzców - nasze osiągnięcia:
III miejsce K20 - Karolina Polakowska - ZSL Ruciane-Nida,
III miejsce M20 - Albert Kaczmarczyk - ZSL Ruciane-Nida, poza tym:
II miejsce K20 - Paulina Potoła - ZSL Goraj,
III miejsce M12 - Tomasz Piesiewicz N-ctwo Korpele,

02.08.2014 - bieg sztafetowy w okolicach Plasselb (mapa 1:10000 „Schwyberg Nord”); dekoracja zwycięzców - nasze osiągnięcia:
II miejsce M20 Albert Kaczmarczyk / Aleksander Kowalczyk - ZSL Ruciane-Nida,
III miejsce M18 Damian Kaźmierczak - TL Białowieża / Wiktor Magdaleński - ZSL Ruciane-Nida,
III miejsce K45 Danuta Mikielska - N-ctwo Olsztynek / Violetta Szczepańska - ZSL Ruciane-Nida / Halina Biziuk - N-ctwo Korpele), poza tym:
II miejsce M18 Szymon Nowakowski / Jakub Adamowski - ZSL Tuchola,
III miejsce M12 mix POL/CZE Tomasz Piesiewicz / Stepan Slimek,
III miejsce M20 Jędrzej Strawa / Dawid Szmyt - ZSL Goraj,
III miejsce K45 mix BIAŁORUŚ/POLSKA Alena Grigorovich / Magdalena Wańczyk - N-ctwo Ostrów Mazowiecka / Ludmiła Pirachowa.

Po wszystkim nastąpiła ceremonia zamknięcia Mistrzostw i przekazania flagi gospodarzom EFOL 2015 – Węgrom (10-15.08.2015)






Aktualna pogoda - 16:30
7:11 0.0 km/h
15:28 S
0.3 °C 97 %
1011.7 hPa 0.0 mm

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida


Aktualizacja: 18-10-2017