ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
IV Święto Drwala - Spychowo, 27 lutego 20151 MAR 2015

Kolejny raz Nadleśnictwo Spychowo było organizatorem zawodów drwali - pilarzy. Uczestnikami zawodów byli pracownicy ZUL-i pracujących na co dzień w lasach N-ctwa Spychowo, dodatkowo gospodarz imprezy zaprosił do udziału zawodników - uczniów ZSL im. Unii Europejskiej z Rucianego-Nidy. Trójka naszych uczniów wystąpiła jako goście poza konkursem mając okazję na sprawdzenie swoich umiejętności. Po raz kolejny N-ctwo Spychowo zorganizowało tą imprezę wzorowo. Wielu sponsorów zadbało o właściwą oprawę i co ważne bogaty zestaw nagród rzeczowych (pilarki, narzędzia i sprzęt bhp). Zawody przeprowadzone były w oparciu o regulamin międzynarodowy IALC, którego przestrzegania zasad w poszczególnych konkurencjach pilnował zespół sędziowski złożony z pracowników N-ctwa pod dowództwem sędziego głównego Pana Krzysztofa Baszaka. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Nadleśniczy N-ctwa Spychowo Krzysztof Krasula w towarzystwie Starosty szczycieńskiego, przedstawiciela DGLP, PIP Oddział w Olsztynie oraz szefów poszczególnych Zakładów Usług Leśnych biorących udział w zmaganiach drwali.

W pięciu dyscyplinach (ścinka drzew, zmiana łańcucha, przerzynka złożona, przerzynka precyzyjna i okrzesywanie) startowało 12 zawodników ZUL i 4 gości. W wyniku przeprowadzonych zawodów, podium prezentowało się następująco:
1. S. Jurczyk, ZUL Drewpol, 1182 punkty
2. W. Myślak, ZUL Żubr, 1147 punktów
3. Ł. Wójtowicz, ZUL Drewpol, 1146 punktów (nasz absolwent)

Natomiast nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki punktowe:
Adam Gentek - 1175 punktów
Damian Jakubczyk - 926 punktów
Maciej Gołemberski - 545 punktów

W trakcie zmagań na poszczególnych stanowiskach trwały dodatkowe atrakcje „Wieloboju Drwala”: rzut toporkiem do pala, rąbanie drewna, rzut gumofilcem do celu i rzut wałkiem papierówki na odległość. Uczestnicy i liczne grono obserwatorów – gości mogło skorzystać z gorących posiłków i napojów, które były do dyspozycji przez cały czas trwania zawodów. Na zakończenie zawodów ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i nagrody. Dekoracji zwycięzców dokonali: Dyrektor RDLP w Olsztynie Małgorzata Błyskun, główny specjalista DGLP Robert Kujawiak, szef Oddziału PIP Olsztyn, Starosta szczycieński. Uroczystość uświetniał zespół sygnalistów N-ctwa Spychowo.


Aktualna pogoda - 15:00
4:59 0.0 km/h
20:19 WNW
26.9 °C 56 %
872.2 hPa 0.0 mm

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida


Aktualizacja: 22-11-2018