ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
ZSL Ruciane-Nida kolejny raz Mistrzem Polski Szkół Leśnych w BnO!6 PAŹ 2014

4 października 2014 r. w Goraju odbyły się XIX Mistrzostwa Szkół Leśnych w Biegu na Orientację. Zawody odbyły się na trudnym, pagórkowatym terenie wymagającym od uczestników bardzo dobrego przygotowania. I okazało się, że nasi uczniowie byli przygotowani wręcz rewelacyjnie! Kolejny raz zdobyliśmy mistrzostwo szkół leśnych, co tylko potwierdza, że jesteśmy najlepsi. Rywalizowały szkoły z Goraja, Rucianego-Nidy, Tułowic, Tucholi i Białowieży.

Na zawody wyjechaliśmy dzień wcześniej, co wiązało się z daleką drogą jaką musieliśmy pokonać (prawie 450 kilometrów). Z racji tego, że nasza trasa przebiegała przez Toruń, to pozwoliliśmy sobie na krótkie zwiedzanie. Po zwiedzaniu wyruszyliśmy w dalszą drogę i około godziny 20 dotarliśmy do celu, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w pięknym zamku, pełniącym rolę internatu ZSL w Goraju.


Z samego rana, o godzinie 8:00 odbyło się uroczyste przywitanie wszystkich uczestników i oficjalnie otwarto XIX Mistrzostwa Szkół Leśnych w BnO.

Nadszedł czas startu. Wszyscy zapoznali się z listą startową i wiedzieli, w której minucie stawić się na starcie. Teraz tylko mapka do ręki i na trasę. Tereny wokół szkoły w Goraju nazywane są Czarnkowską Szwajcarią ze względu na bardzo górzyste ukształtowanie. Oczywiście miało to wpływ na trasę biegu. Trasa była bardzo trudna i wymagająca.Powoli wszyscy docierali do końca trasy. Niektórym udało się odnaleźć wszystkie punkty, niektórym nie, a byli też tacy co się pogubili. Gdy wszyscy zawodnicy zostali odnotowani na mecie można było czekać tylko na oficjalne wyniki. A było na co czekać! Uczniowie i nauczyciele ZSL Ruciane-Nida spisali się rewelacyjnie zdobywając wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco:

Ostatnim wydarzeniami dnia były uroczyste wręczenie medali i dyplomów dla najlepszych oraz oficjalne zamknięcie XIX Mistrzostw. Fajnie było popatrzeć jak uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odbierają nie tylko swoje nagrody ale i puchar dla NAJLEPSZEJ SZKOŁY LEŚNEJ W BIEGU NA ORIENTACJĘ W POLSCE!!! :)W skład drużyny reprezentującej ZSL Ruciane-Nida weszli: Natalia Wyrwas, Kornelia Homoniec, Jakub Piersa, Paweł Truszkowski, Szymon Makarewicz, Jakub Zieliński, Patryk Kozłowski, Maciej Waszkiewicz, Małgorzata Kulesza, Wiktor Magdaleński, Karolina Polakowska, Sabina Parzych, Albert Kaczmarczyk, Aleksander Kowalczyk, Damian Jakubczyk, Marek Szczepański, Mateusz Pańkowski.Aktualna pogoda - 15:00
4:59 0.0 km/h
20:19 WNW
26.9 °C 56 %
872.2 hPa 0.0 mm

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida


Aktualizacja: 22-11-2018