ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl

Wolontariusze z różnych stron świata w naszej szkole
21 CZE 2017

Ostatnimi czasy do naszej szkoły napływają wolontariusze z różnych stron świata. Jako pierwszy przybył chłopak z Kolumbii - Camilo Andrea Ardila Zorro. Po nim przybyła Indyjka - Swanie Chhabra. Za ich przyjazd odpowiadają Ogólnopolskie Stowarzyszenie Anglistów English Teaching oraz AIESEC Gdańsk.

Ich celem jest wymiana kultur, przeżyć, przemyśleń oraz pomoc naszym uczniom w nauce języka angielskiego. Zostali przywitani bardzo ciepło i serdecznie, typowo po Polsku. Na początku wielu uczniów nie wiedziało czego się spodziewać, jak reagować. Jednak bardzo szybko wszyscy zmienili podejście, wiele uczniów zaczęło otwierać się na rozmowy po angielsku, wielu szlifowało swoją znajomość tego języka, a inni przekonywali się do nauki angielskiego. Wielu podjęło się wspólnego wykonywania z nimi zajęć poza lekcyjnych, przedstawienia terenu, możliwości szkoły, uczyli polskiej kultury i tradycji. Gdy przyszedł czas na zajęcia w szkole uczniowie brali w nich udział, udzielając się jak nigdy dotąd.

Na pewno każdy skorzysta na tej przygodzie. Zarówno nasi uczniowie jak i goście. Nikt pewnie nie zapomni tego spotkania i nowej wiedzy uzyskanej podczas licznych wspólnych chwil. Mamy nadzieję że do szkoły przybędzie więcej takich wolontariuszy, a nasi uczniowie swoje przeżycia wykorzystają w przyszłości.Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida