ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
V Ogólnopolski Turniej Szkół Eko16 LUT 2017

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi pragnie zaprosić uczniów i nauczycieli szkół do udziału w V Ogólnopolskim Turnieju Szkół EKO. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęło Ministerstwo Środowiska, opiekę medialną nad Turniejem sprawuje TVP Bydgoszcz, natomiast fundatorem nagród jest japoński koncern MAKITA. Turniej skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju i ma na celu popularyzację problematyki ekologicznej oraz aktywizowanie młodzieży do poszerzania wiedzy i umiejętności przyrodniczo-technicznych.

Turniej zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: artystyczno-projektowa, przyrodniczo-leśna, techniczno-inżynieryjna. Turniej składa się z dwóch etapów: etap I będzie realizowany zdalnie w dniu 31 marca 2017 roku, natomiast etap II - dla Laureatów etapu I - odbędzie się na terenie szkół w terminie do 28 kwietnia 2017r. Udział w Turnieju jest bezpłatny.

Formularz zadań do wypełnienia w I etapie Turnieju ma charakter dwóch zamkniętych testów wielokrotnego wyboru dotyczących wiadomości ogólnych i praktycznych (z zakresu w zależności od kategorii) oraz wiedzy przyrodniczej.

Zadaniem konkursowym w II etapie jest stworzenie prezentacji pt. "Jakie konsekwencje rodzi dla środowiska naturalnego brak upowszechniania zbiórki i przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego w moim powiecie?" lub prezentacji pt. "Jak zorganizować zbiórkę elektroodpadów w celu przekazania ich do powtórnego przetworzenia, aby nie dopuścić do wyrzucania elektrośmieci wraz z innymi odpadami w moim powiecie?".

Zgłoszenia należy przesyłać do 19 marca 2017 roku. Formularz dostępny jest na stronie wszs.tuchola.pl.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem turnieju, który można pobrać tutaj.Aktualna pogoda - 15:00
4:59 0.0 km/h
20:19 WNW
26.9 °C 56 %
872.2 hPa 0.0 mm

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida


Aktualizacja: 22-11-2018