ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl

Oferta szkoleniowa dla uczniów szkół średnich naszego województwa - "Ferie w mundurze"
5 LIS 2018

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej wychodzi z ofertą szkoleniową do uczniów wszystkich szkół średnich naszego województwa, polegającą na udziale pełnoletnich uczniów techników i liceów w 16-dniowym szkoleniu podstawowym, po odbyciu którego staną się pełnoprawnymi żołnierzami służby czynnej. Szkolenie prowadzone będzie w czasie ferii zimowych tj. 19.01-03.02.2019 r. w jednej z czterech lokalizacji [...]

Projekt "Feel the Forest", czyli Poczuj las.
5 LIS 2018

Od dnia 1 września Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie realizuje projekt programu Erasmus + "Feel the Forest" - Poczuj las. Celem projektu jest przedstawienie cennych wartości lasu jako elementu dziedzictwa narodowego. Uczestnicy projektu będą poznawać las używając wszystkich zmysłów, wzmacniając swoje kompetencje personalne i społeczne [...]

Spotkanie inauguracyjne Leśnej Akademii
4 LIS 2018

30 października 2018 odbyło się inauguracyjne pierwsze spotkanie Leśnej Akademii, na które przybył dr hab. Witold Grzywiński, pracownik Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podczas spotkania wywiązała się bardzo miła atmosfera – starszy kolega opowiadał młodszym co się działo w naszej szkole i w internacie wiele lat temu, w jaki sposób pokierował swoim życiem, co miało największe znaczenie przy podejmowaniu decyzji o pracy na uczelni poznańskiej, czy z perspektywy upływu czasu uważa, że dokonał właściwego wyboru.

Leśna Akademia
2 LIS 2018

Leśna Akademia (LA) - projekt, który powstał i rozwija się jako element współpracy Klubu Absolwentów, kierowanego przez Mariusza Jałoszewskiego, z Dyrektor ZSL w Rucianem-Nidzie.

W ramach Leśnej Akademii chcemy uczyć młodzież wyboru dobrej ścieżki kariery zawodowej przez prezentowanie osobistych doświadczeń naszych Absolwentów, podczas bezpośrednich spotkań [...]

XVIII Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej
30 PAŹ 2018

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. Informacje znajdziecie na stronie https://www.turniejreportazu.pl/index.php/regulamin-xviii-edycji. Możecie również zwracać się o wsparcie do szkolnego koordynatora konkursu p. Ewy Deptuły.

IX Leśne Zawody Łucznicze 3D Ruciane-Nida 13.10.2018
24 PAŹ 2018

W sobotę 13 października 2018 na terenie Nadleśnictwa Maskulińskie z inicjatywy Zespołu Szkół Leśnych oraz UKS "Technik Ruciane-Nida" przy współpracy z Warmińską Grupą Łuczniczą i Stowarzyszeniem Warmia Archer odbyły się X Leśne Zawody Łucznicze 3D. Na zawody zjechali łucznicy z całej Polski.

Jesienne praktyki zawodowe klasy II TLA
15 PAŹ 2018

Przez ostatnie dwa tygodnie (01.10 - 12.10) uczniowie klasy II TLA uczestniczyli w praktykach zawodowych, które odbywały się na terenie Nadleśnictwa Maskulińskie. W ciągu tych dwóch tygodni uczniowie głównie pracowali w leśnictwach: Dębowo, Borek i Turośl, gdzie mieli okazję wykonywać prace głównie z hodowli lasu [...]

XLIII edycja OWiUR - blok leśnictwo (2018/2019)
8 PAŹ 2018

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do rejestracji udziału w XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku LEŚNICTWO.

Zapisy do 10 października prowadzi Pan Mateusz Pańkowski, Szkolny Koordynator OWiUR.
Terminarz olimpiady:
ELIMINACJE SZKOLNE - 26 - 27 października 2018 r.
ELIMINACJE OKRĘGOWE - 26 kwietnia 2019 r.
ELIMINACJE CENTRALNE- 06 - 08 czerwca 2019 r.

Pierwsi kursanci KKZ R.4 - Prowadzenie produkcji pszczelarskiej
5 PAŹ 2018

21 września 2018 w naszej szkole w ramach Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych kształcenie w zawodzie prowadzenie produkcji pszczelarskiej. Kurs daje możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu prowadzenia pasieki metodami tradycyjnymi i ekologicznymi, wykonywania prac związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej, prowadzenia i obsługi pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji rolniczej i pszczelarskiej oraz prowadzenia sprzedaży produktów rolniczych i pszczelarskich.

Termin kursu stosowania środków ochrony roślin
4 PAŹ 2018

Uprzejmie informujemy, że wszyscy kandydaci do udziału w kursie stosowania środków ochrony roślin zostali zakwalifikowani do wsparcia. Przypominamy, że kurs odbędzie się w dniach 6-7 października w siedzibie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie, o godzinie 9.00, poprzedzone spotkaniem organizacyjnym o godz. 8.30.

Przypominamy, że każdy uczestnik projektu zobligowany jest do przedłożenia stosownych dokumentów, tj.:

 1. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do udziału we wsparciu (lekarz medycyny pracy)
 2. potwierdzenia obecnego miejsca zamieszkania
 3. potwierdzenie związku tematu kursu z dotychczasową/obecną/uprzednio wykonywaną pracą (jeśli dotyczy).

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 87 425-47-54 lub/i 87 423-11-28.

Zespół projektowy

KKZ R.13 i R.14 - uwaga, zmiany w planie
3 PAŹ 2018

Szanowni Państwo, Słuchacze KKZ R.13 i R.14

Z uwagi na konieczność delegowania nauczycieli do innych zadań rozkłady zajęć podczas najbliższego zjazdu ulegają zmianie. W piątek będą wspólne zajęcia z maszynoznawstwa dla obu kursów, w sobotę natomiast wspólny wyjazd do lasu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmienionymi planami w zakładce Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy

Halina Pańkowska

Kurs stosowania środków ochrony roślin - zakwalifikowani kandydaci
3 PAŹ 2018

Uprzejmie informujemy, że wszyscy kandydaci do udziału w kursie stosowania środków ochrony roślin zostali zakwalifikowani do wsparcia. Przypominamy, że kurs odbędzie się w dniach 6-7 października w siedzibie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.

Przypominamy, że każdy uczestnik projektu zobligowany jest do przedłożenia stosownych dokumentów, tj.:

 1. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do udziału we wsparciu (lekarz medycyny pracy)
 2. potwierdzenia obecnego miejsca zamieszkania
 3. potwierdzenie związku tematu kursu z dotychczasową/obecną/uprzednio wykonywaną pracą (jeśli dotyczy).

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 87 425-47-54 lub/i 87 423-11-28.

Zespół projektowy

VIII Puchar Warmii i Mazur 3D - Wichrowo
3 PAŹ 2018

22 września w Wichrowie odbył się VIII Puchar Warmii i Mazur w łucznictwie 3D. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie sekcji łuczniczej UKS Technik Ruciane-Nida pod kierownictwem Adama Wolskiego [...]
 

Projekt "Zazieleń Świat z Nami" - konkursy "Powitanie jesieni", "Kolory jesieni", wiedzy o drzewach i krzewach
29 WRZ 2018

Zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja do udziału w konkursie plastycznym "Powitanie jesieni", a naszych uczniów do udziału w konkursach: "Kolory jesieni" i konkursie wiedzy o drzewach.

Konkurs "Powitanie jesieni" - REGULAMIN

Konkurs "Kolory jesieni" - REGULAMIN

Konkurs wiedzy o drzewach i krzewach - REGULAMIN

"Zazieleń Świat z Nami" - edycja VI
29 WRZ 2018

W kolejnej, już szóstej odsłonie rozpoczęliśmy realizację projektu z zakresu edukacji przyrodniczoleśnej „Zazieleń Świat z Nami”. W ramach projektu zamierzamy:

 1. poprawić wygląd naszych szkolnych terenów (jesienne porządki),
 2. wdrażać segregowanie odpadów (papier, plastik, szkło, metal, baterie) i zmniejszać koszty opłat związanych z gospodarowaniem odpadami,
 3. posadzić bukszpanowe szpalery z roślin wyhodowanych przez nas,
 4. posadzić dąb z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, upamiętniający postać Michała Kajki,
 5. przeprowadzić konkursy: plastyczny, fotograficzny, wiedzy o roślinach drzewiastych, zgodnie z regulaminami dostępnymi TUTAJ.
 6. zorganizować seminaria przyrodnicze, które będą jednocześnie spotkaniami z ciekawymi ludźmi, przyrodnikami - specjalistami i pasjonatami w różnych dziedzinach,
 7. zaprosić uczestników działań projektowych na spotkanie z podsumowaniem i wręczeniem nagród (17 listopada 2018).

Zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja do udziału w konkursie plastycznym "Powitanie jesieni", a naszych uczniów do udziału w pozostałych konkursach.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zaglądania na stronę internetową ZSL, do zapoznawania się z bieżącymi wiadomościami.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 >>Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida